2. - Русия
  3. Анжи с изразителна победа срещу Сибир, Тимонов не игра

Анжи с изразителна победа срещу Сибир, Тимонов не игра

Втори успех от началото на сезона за тима от Махачакала

Руският Анжи (Махачкала) постигна убедителна победа с 4:2 като гост на Сибир (Новосибирск) в мач от петия кръг на Премиер лигата. Българският халф на Анжи Тодор Тимонов не взе участие в срещата.

Давид Цораев откри резултата за Анжи в 21-ата минута, след като успя да стреля от близко разстояние след добър пробив на Ян Холенда. Чешкият нападател удвои преднината в 35-ата минута с удар с глава.

Холенда отбеляза втория си гол за двубоя в 48-ата, а халфът на домакините Алексей Медведев успя да намали до 1:3 10 минути по-късно. Бранителят на Сибир Максим Астафиев върна интригата в двубоя в 60-ата, след като се възползва от неразбирателство в отбраната на Анжи. Крайният изход на двубоя бе предопределен в 70-ата и 72-ата минути, когато Аравин и Макаренко от Сибир напуснаха терена с червени картони след груби нарушения.

Крайното 4:2 оформи Цораев в третата минута от добавеното време с плътен удар в левия ъгъл на вратаря Солосин.

След петия кръг Анжи се намира на деветата позиция със седем точки. Другият новак в лигата Сибир е на последната позиция.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското