2. - Русия
  3. Терек загуби последния си мач от сезона в Русия

Терек загуби последния си мач от сезона в Русия

Тимът от Грозни отстъпи като гост на Спартак Налчик с 2:4

Без Благой Георгиев в състава си Терек загуби с 2:4 срещата си от последния кръг на руската Премиер Лига срещу Спартак Налчик. Едно полувреме за „зелените” изигра Вальо Илиев, който на почивката бе заменен от бившия си съотборник в ЦСКА Радослав Забавник.

За по-малко от 60 минути домакините реализираха четири гола чрез бразилеца Леандро (13’), руснаците Амисулашвили (38’), Кисенков (43’) и грузинеца Сирадзе (58’). Джабраилов върна един гол в 52-ата, докато един от малкото титулярни футболисти в подредбата на Терек за срещата Шамил Лахиялов вкара второ почетно попадение в 91-ата минута.

Терек остана на 12-о място в края на сезона, на две точки зад днешния си опонент.

Динамо (Москва) спечели с 2:1 гостуването си на градския съперник ФК Москва. Всички попадение в двубоя паднаха в рамките на първото полувреме. Бранителят на Динамо Денис Колодин откри в шестата минута, неговият аржентински колега в защитния вал Лендро Фернандес покачи за 2:0 в 33-ата минута. Седем минути по-късно защитникът на домакините Кирил Набабкин оформи крайното 1:2.

ФК Москва завърши сезона с 48 точки на шесто място, но запазва шансове за участие в Лига Европа. За да се случи това петият Зенит трябва да спечели Купата на Русия, с което ще освободи последната европейска квота в класирането. Динамо остана осми с 42 точки.