2. - Шампионска лига
  3. Арагонес пред уволнение след 0:1 от Динамо в Киев

Арагонес пред уволнение след 0:1 от Динамо в Киев

Наставникът на турския гранд Фенербахче Луис Арагонес най-вероятно ще бъде уволнен след загубата с 0:1 от Динамо в Киев на стадион "Валерий Лобановски" в последна среща и за двата тима от Група "G" за Шампионската лига. След минималната победа Динамо се бетонира на третото място с актив от 8 точки и ще може да се включи сред 1/16 финалистите за Купата на УЕФА, а четвъртфиналиста от миналата година Фенербахче се представи разочароващо и завърши на последното 4-то място в класирането.

Наставникът на турския гранд Фенербахче Луис Арагонес най-вероятно ще бъде уволнен след загубата с 0:1 от Динамо в Киев на стадион "Валерий Лобановски" в последна среща и за двата тима от Група "G"  за Шампионската лига. След минималната победа Динамо се бетонира на третото място с актив от 8 точки и ще може да се включи сред 1/16 финалистите за Купата на УЕФА, а четвъртфиналиста от миналата година Фенербахче се представи разочароващо и завърши на последното 4-то място в класирането.

Домакините започнаха по-активно срещата и логично се стигна и до попадението. В 20-ата минута Артьом Милевски пусна пас по въздуха на отдясно към Ромен Еременко, който с техничен удар преодоля излезлия напред Волкан Демирал и вкара единственото попадение за своя тим.

Гостите имаха няколко шанса за гол, но не успяха да се възползват от тях. В 30-ата минута Сехин изпробва силен удар от далече, но шутът бе твърде слаб, за да застрашо вратаря на домакиините Богуш. Само 5 минути по-късно Дани Гуиса с глава затрудни отново стража на домакините, но той все пак успя да се справи в ситуацията. През втората част двата тима не успяха да си отбележат попадения и така Динамо (Киев) победи с 1:0. В последните минути играта се изнерви и при грубо влизане изгонен бе полузащитника на гостите Малдоналдо, който напусна терена в продължението на мача.