2. - Шампионска лига
  3. Деветимата от Рейнджърс изхвърчаха от Шампионската лига (видео)

Деветимата от Рейнджърс изхвърчаха от Шампионската лига (видео)

Шотландците се бориха храбро след 2 червени картона, но стигнаха само до 1:1 срещу Малмьо

Надеждите на шотландския гранд Глазгоу Рехйнджърс да играе в Шампионската лига през този сезон бяха убити от шведския Малмьо в груб мач с 3 червени картона. „Сините” от Глазгоу останаха с 9 души в реванша и силите им стигнаха само за реми 1:1. В първия мач Mалмьо изненадващо спечели на Острова с 1:0 като гост и с общ резултат 2:1 ще се бори за място в групите на най-комерсиалния футболен турнир.

Стивън Уитакър и Маджид Бугера видяха директни червени картони преди Рикардиньо от Малмьо също да поеме към съблекалните. Съдията Владислав Безбородов се превърна в главно действащо лице и превърна мача на „Суедбанк арена” в истинска драма.

Никица Йелавиц изравни общия резултат в двата мача с гол в 24-ата минута и даде крила на своите. И когато мача вървеше към продължения, а Рейнджърс геройски удържаше атаките на домакините с 9 души, Джилоан Хамад хвърли в сълзи шотландците с гол 10 минути преди края.

Така след ремито в Скандинавия Глазгоу Рейнджърс ще играе в Лига Европа, където може да срещне някой от българските тимове в надпреварата.