2. - Шампионска лига
  3. Генк отстрани Иван Иванов и Партизан след хикс в Белград (видео)

Генк отстрани Иван Иванов и Партизан след хикс в Белград (видео)

Българският бранител изигра пълни 90 минути за "гробарите", но не можа да помогне за повече от почетно отпадане

Сръбският гранд Партизан напусна надпреварата в Шампионската лига след боево реми 1:1 срещу белгийския Генк в Белград. За „гробарите” като титуляр излезе бившия бранител на ЦСКА и Алания Иван Иванов, който изигра пълни 90 минути за своя нов отбор.

Томич даде преднина на Партизан в 40-ата минута за 1:0. При този резултат сърбите се класираха напред, защото първият мач в Белгия завърши 2:1 и „черно-белите” имаха предимство заради отбелязания гол на чужд терен.

Партизан обаче удържа аванса си едва до 58-ата минута, когато Восен изравни от дузпа за 1:1. И в първия мач белгийците спечелиха не без помощта на съдиите след друга дузпа. Така Партизан имаше нужда от нов гол, за да вкара мача в продължения, но въпреки мощната подкрепа от трибуните и създадените шансове, Иван Иванов и компания не съумяха да набутат втори гол и отпаднаха.

След 1:1 тази вечер и 2:1 за генк в първия сблъсък, белгийският отбор спечели с 3:2 общ резултат.Партизан ще играе в Лига Европа, а Генк продължава уверено към плейофите на Шампионската лига.