2. - Шампионска лига
  3. Манчестър Юнайтед остана непобеден в 19 поредни срещи

Манчестър Юнайтед остана непобеден в 19 поредни срещи

Манчестър Юнайтед и датския Олборг изиграха интересна, напрегната и изпълнена с обрати среща. В крайна сметка двата състава не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 2:2. „Червените дявлои”, въпреки равенството ще продължат участието си напред в най-престижния европейски футболен турнир като лидер в групата си, след като „съседите” от Селтик победиха втория Виляреал.

Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън бе предприел сериозни изменения в стартовия си състав. Това бе разбираемо на фона текущите резултати в Шампионскатa лига и предстоящите срещи на тима във Висшата лига. В следващия кръг Юнайтед ще срeщне Тотнъм, поради което лидерите на състава Димитър Бербатов, Кристиано Роналдо, който се възстановява след като пострада в предишния кръг на Премиершип, Майкъл Карик и Едвин Ван Дер Сар получиха заслужена почивка. Единствено Рио Фърдинанд и Уейн Рууни бяха сред редовните заподозряни.

Срещата започна с вихрено начало, като само след три минути Карлос Тевес изведе домакините напред. Получил добро извеждащо подаване от Раян Гигс, аржентинецът изпрати топката със страхотен изстрел покрай вратаря на гостите за 1:0.

В последвалите минути Манчестър владееше топката с лекота, но намираше за изключирелно трудно пробиването многопластовата защита на датския състав. Гостите превъзмогнаха ранния шок по изключително добър начин, запазвайки хладнокръвие и търпение. Играта им бе възнаградена в 31-ата минута когато Якобсен закачи центрираната от Дуе топка, запращайки я в долния десен край на вратата, пазена от Томаш Кушчак – 1:1.

В последната минута от добавеното време Олборг изненада всички на „Олд Трафорд”, като поведе в резултата благодарение на взаимодействие на Дю, който с поредното си точно подаване предостави головата възможност на Курт, който със спокоен прехвърлящ удар елиминира Кушчак и дари преднината на гостуващия тим.

През втората половина отборите се представиха по коренно различен начин. След късно добитата преднина от първата част Олборг се отказа почти напълно от инициативата. Манчестър Юнайтед се възползва от липсата на решителност в редиците на гостите и наложи абсолютен контрол върху случващото се на терена.

В 52-ата минута Уейн Рууни отбеляза критично важното изравнително попадение. При светкавична комбинация с Андерсон Оливейра Рууни изпрати топката под плонжа на Заза от границата на наказателното поле.

Отсъствието на водещите фигури в състава на „червените дяволи” си каза думата. Въпреки смазващото реализирано предимство във всеки един статистически показател – точни подавания, притежание на топката, отправени точни изстрели – футболистите на Юнайтед изпитваха сериозна трудност в офанзивните си подстъпи.

Скоростта, остротата, техниката и опитът, които формираха разнообразната амалгама от индивидуалностти не беше от сериозна полза на домакините. Футболистите в червено успяха да застрашат вратата пазена от Заза единствено в няколко отделни ситуации, при които Джи Сун Парк и капитанът Гари Невил пропуснаха златни голови възможности. Парк остана на сантиметри зад прострелно центриране на  Нани, което никой от защитниците на Олборг не успя да отклони.

Моменти по-късно Невил се озова за гърба на защитата очи в очи с вратаря на гостите, но сртеля слабо и неточно, пропилявайки една от малкото чисти възможности за отбора си.

Шест минути преди края на срещата считаният за основен претендент на българската звеза Димитър Бербатов на върха на атаката Карлос Тевес „ликвидира” двама бранителя на Олборг, но последвалият изстрел влетя във външната страна на мрежата.

Така при новините за резултата от другата среща в Група "Е", в която Селтик победи Виляреал в Глазгоу, промени в подреждането не настъпиха. Олборг ще играе в Купата на УЕФА в началото на следващата година, Манчестър и Виляреал продължават напред в Шампионската лига.