2. - Шампионска лига
  3. Мура стигна до минимална победа срещу Шкендия (ВИДЕО)

Мура стигна до минимална победа срещу Шкендия (ВИДЕО)

Победителят от тази двойка ще се изправи срещу продължилия напред от Лудогорец - Шахтьор (Солигорск)

Мура победи Шкендия Тетово с минималното 1:0 в мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. Единственото попадение в срещата падна в 29-ата минута и бе дело на Лука Бобичанец, който се разписа от дузпа.

Победителят от двойката Шкендия - Мура ще се изправи във втория кръг срещу победителя от мача между Лудогорец и Шахтьор Солигорск. Първата среща между "орлите" и беларуския клуб е утре от 20:00 часа.

Двубоят започна по-добре за гостите, които в 29-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Ян Кривак спъна играч на словенците в пеналта и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Лука Бобичанец, който с точен изстрел в лявата част на вратата прати топката в мрежата на Костадин Захов.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Шкендия също получи дузпа. Матич Марушко игра много неориентирано в наказателното поле на Мура и повали съперников футболист. Бесарт Ибрахими се нагърби с изпълнението на дузпата, но стреля покрай вратата.

В началото на втората част Мура можеше да вкара втори гол. Михаел Клепац получи добра топка в пеналта и опита изстрел, който обаче мина покрай левия страничен стълб. Словенците създадоха поредна опасност в средата на полувремето, когато Томи Хорват стреля от границата на наказателното поле, но Костадин Захов спаси.

До края на срещата двата тима опитаха да създадат още нещо интересно пред вратата на съперника, но до нов гол така и не се стигна.

Ференцварош - Прищина 3:0