2. - Шампионска лига
  3. Шахтьор (Донецк) изнесе рецитал на "Камп Ноу" и победи Барселона с 3:2

Шахтьор (Донецк) изнесе рецитал на "Камп Ноу" и победи Барселона с 3:2

Невероятен Шахтьор (Донецк) се наложи с 3:2 като гост на испанския гранд Барселона. Гостите, които бяха водени от Мирча Луческу изиграха един страхотен двубой и определено заслужиха трите точки от срещата. Както е известно, срещата бе на стадион "Ноу Камп" в Барселона.

Невероятен Шахтьор (Донецк) се наложи с 3:2 като гост на испанския гранд Барселона. Гостите, които бяха водени от Мирча Луческу изиграха един страхотен двубой и определено заслужиха трите точки от срещата. Двубоят е на стадион "Ноу Камп" в Барселона.

Домакините започнаха по-активно мача и стигнаха до чисто голово положение още във 2-ата минута. В ситуацията младият нападател на "каталунците" Боян Къркич бе на изгодна позиция и изпробва силен удар към вратата на Шахтьор, но ударът му мина на сантиметри над горната греда. Гостите постепенно се ориентираха на терена и започнаха да "мачкат" именития си съперник. Резултатът не закъсня и Гладкий изведе Шахтьор напред в резултата още в 32-ата минута. Футболистът засече с глава центриране от Жадсон отляво и по този начин изведе украинския тим напред в резултата. Шахтьор продължи с добрата си минути  и отново Гладкий удвои резултата в полза на тима, а попадението което вкара бе в 58-ата минута. За Барса един гол върна Силвиньо в 59-ата минута. След неговото попадение Фернандиньо вкара в 76-ата минута направи 3:1 в полза на Шахтьор.

Почетното попадение за каталунците отбеляза Серхио Бускетс в 83-ата минута, след като получи страхотен пас от Ейдур Гудйонсен в наказателното поле и от 4-5 метра отбеляза за тима си.

След тази среща Барса заема лидерската позиция в група "С" с актив от 13 точки, докато Шахтьор е на трета позиция в класирането с актив от 12 точки. И двата тима се класират за 1/8 финалите на най-комерсиалния турнир.