2. - Шампионска лига
  3. Спалети не успя да класира Зенит в групите (видео)

Спалети не успя да класира Зенит в групите (видео)

Френският Оксер изненадващо се класира за груповата фаза в Шампионската лига, след като победи руския гранд Зенит Санкт Петербург с 2:0.

Френският Оксер изненадващо се класира за груповата фаза в Шампионската лига, след като победи руския гранд Зенит Санкт Петербург с 2:0.

В първия плейофен мач преди седмица в Русия, Зенит спечели с 1:0, но с общ резултат 2:1 напред продължава Оксер.

Двубоят започна много добре за домакините, които поведоха в резултата след само девет минути игра с попадение на Енгбар, който се разписа с глава за 1:0.

При този резултат приключи и първото полувреме, а само осем минути след подновяването на играта францзите удвоиха преднината си с попадение на Йелен, който се възползва от пас на Адама Кулибали - 2:0.

До края на редовното време, мачът се разви изключително драматично като руснаците завършиха двубоя с двама души по-малко. Първо в 65-ата минута Вячеслав Малафеев видя картона с червен цвят, а в 80-ата минута същата участ сполетя и Хубокан.