2. - Шампионска лига
  3. ЦСКА се класира за директните елиминации, след като мина през ада - 2:1 над Бешикташ в Турция

До миналия кръг Бешикташ изглеждаше тотален аутсайдер в групата, но сензационният успех на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед промени ситуациДомакините се постараха да реагират и през второто полувреме хвърлиха почти всички сили в предни позиции. Те още нямаха отбелязан гол като домакин в тазгодишното издание на турнираята и турците бяха решени на всичко, за да се доберат до третото място.

Руският гранд ЦСКА (Москва) успя да си осигури второто място в Група "В" на Шампионската лига, след като успя да победи като гост турския гранд Бешикташ.

Това стана в последния двубой и на двата тима от груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят между двата тима бе много оспорван и напрегнат, тъй като и двата отбора се нуждаеха много от трите точки в него.

До миналия кръг Бешикташ изглеждаше тотален аутсайдер в групата, но сензационният успех на "Олд Трафорд" срещу Манчестър Юнайтед промени ситуацията и турците бяха решени на всичко, за да се доберат до третото място. Това обаче така и не стана, тъй като "армейците" от Москва имаха уникален шанс да се класират за директните елиминации и се възползваха от него.

Гостите от Москва започнаха двубоя по-добре и Милош Красич успя да оползотвори по най-добрия начин подаването на Шемберас - гол във вратата на Бешикташ. Това стана в 41-ата минута на мача.

Домакините се постараха да реагират и през второто полувреме хвърлиха почти всички сили в предни позиции. Те още нямаха отбелязан гол като домакин в тазгодишното издание на турнираята и турците бяха решени на всичко, за да се доберат до третото място.

По всичко изглеждаше, че резултатът от този мач ще остане 1:0 за ЦСКА. В 86-ата минута защитата на гостите обаче сбърка и позволи на Бобо да засече точно центриране отляво за 1:1.

В 90-ата минута Алдонин нахлу в наказателното поле и с плътен шут оформи крайното 1:2 в полза на ЦСКА (Москва).

След този двубой, ЦСКА финишира на 2-ото място в Група "В" и по този начин ще продължи в Шампионската лига. Волфсбург пък е трети и ще играе в Лига Европа догодина.

Бешикташ - ЦСКА 1:2