2. - Шампионска лига
  3. Цюрих и Атлетико (Мадрид) на крачка от влизане в групите на Шампионската лига

Цюрих и Атлетико (Мадрид) на крачка от влизане в групите на Шампионската лига

Швейцарският шампион Цюрих е на крачка от участие в групите на Шампионската лига. Грандът от Женева размаза като гост латвийския шампион Вентспилс в първи плейофен двубой за влизане в групите на Шампионската лига.

Гостите бяха по-добрият отбор на терена и напълно  заслужено стигнаха до убедителната победа. Преотстъпеният от Залцбург Йохан Фонлантен откри резултата в 12-ата минута, Аегертер удвои в 55-ата минута, а шведският национал Душан Джурич оформи крайното 3:0 в 75-ата минута.

В друг плейоф за влизане в групите на Шампионската лига Атлетико (Мадрид) постигна много ценна победа над Панатинайкос с 3:2 като гост.

Момчетата на Абел Ресино откриха резултата в 36-ата минута благодарение на Макси Родригес. В 47-ата минута Салпингидис изравни, но само 15 минути по-късно "дюшекчиите" отново излязоха напред в резултата с гол на Диего Форлан.

В 70-ата минута Кун Агуеро на практика уби интригата в този двубой, след като вкара за 3:1 в полза на Атлетико. Все пак домакините успяха да стигнат до още едно попадение, което бе дело на привлечения от Ливърпул Лето.