2. - Шампионска лига
  3. Виктория Пилзен удари БАТЕ като гост и гледа към Лига Европа (видео)

Виктория Пилзен удари БАТЕ като гост и гледа към Лига Европа (видео)

Чехите се наложиха над палача на Левски и Литекс с минималното 1:0

Отборът на Виктория Пилзен направи изключително важна крачка към класиране за турнира Лига Европа, след като днес се наложи с 1:0 над тима на БАТЕ Борисов. Срещата се игра на стадион "Динамо" и бе от програмата на група "Н" на Шампионската лига.

Преди началото на сблъсъка мнозина специалисти прогнозираха, че домакините щя излязат крайни победители от сблъсъка, но противно на очакванията чехите владееха инициативата през първата част.

С пропуски за Виктория обаче се отчетоха Бакос и Петржела, а за БАТЕ изгодни ситуации изтърваха Симич и Скавиш.

Така дойде 42-ата минута, когато Петржела изведе Бакос на изгодна позиция, а последният не сбърка, извеждайки чехите  напред в резултата.

През втората част домакините се опитаха да стигнат поне до равенството, но добре подредената отбрана на Виктория не даваше шанс на нападателите на БАТЕ.

Пропуски за беларусите направиха Кежман и Скавиш, но нов гол не падна и така Виктория Пилзен спечели гостуването си на БАТЕ Борисов с 1:0.

След успеха чехите излязоха на 3-о място във временното класиране с група "Н" с актив от 4 точки, на 2 пред последния БАТЕ.