2. - Шампионска лига
  3. Зенит укроти "драконите" за 0:0 и ги прати в Лига Европа (видео+снимки)

Зенит укроти "драконите" за 0:0 и ги прати в Лига Европа (видео+снимки)

Порто не можа да пречупи руския шампион и отпада от Шампионската лига, Шахтьор би в Кипър

Порто направи 0:0 с руския шампион Зенит (Санкт Петербург) и отпадна от Шампионската лига. Руснаците удържаха нулевото реми на „Ещадио до Драгао” и вече са сред 16-те най-добри отбора на Стария континент.

„Драконите” имаха нужда от победа да си осигурят продължаване напред. В началото домакините пресираха по целия терен съперника – шут на Джалма и удар с глава на Хълк подсказаха, че Порто ще се бори със зъби и нокти.

После Джалма намери колумбиеца Джеймс Родригес, който стреля към Малафеев, но стражът парира. Порто държеше мача в свои ръце и владееше топката в 60% от времето.

Зенит се стремеше единствено към бързи контри, но напред се усещаше липсата на Александър Кержаков.

В началото на втората част гостите повече задържаха кълбото. Жоао Моутиньо обаче можеше да открие за Порто, но изстрелът му отдалеч бе спасен от Малафеев.

Последва пропуск на Родригес от няколко метра, който отчая „драконите” окончателно и мачъ приключи при 0:0.

В другия мач от група “G” Шахтьор (Донецк) победи с 2:0 кипърския АПОЕЛ в мач без значение. Първата част мина без голове, но през втората украинците на два пъти разпечатаха мрежата на своя опонент.

Адриано откри в 62-ата минута за 0:1, а Селезньов направи 2:0 в 78-ата.

Така Порто ще може да защитава титлата си в Лига Европа, защото завърши трети в групата. Зенит и АПОЕЛ ще играят на 1/8 финалите в Шампионската лига, а Шахтьор (Донецк) се сбогува с евротурнирите.