2. - Шампионска лига
  3. Жилина стъпи с единия крак в ШЛ

Жилина стъпи с единия крак в ШЛ

Аякс с колебливо 1:1 срещу Динамо, Розенборг би Копенхаген в скандинавския сблъсък

Кошмарът на българския шампион Литекс, Жилина записа убедителна победа с 2:0 като гост на Спарта Прага в първи мач от плейофите за груповата фаза на Шампионската лига.

Новото попълнение в редиците на словашкия шампион Мамаду Сийсай се разписа в 51-ата минута на мача, а 22 по-късно Томаш Оравец удвои актива и практически класира Жилина в Шампионската лига.

Динамо Киев завърши сблъсъка си срещу Аякс с човек по-малко, а в реванша срещу холандския гранд ще трябва да се бори и с гола на чужд терен, който „синовете на боговете” успяха да вкарат за 1:1 в украинската столица. Ян Вертонхен откри за Аякс след асистенция на Де Зеув в 58-ата минута. Олег Гусев възстанови равенството в 66-ата. Денис Гармаш пък бе изгонен в началото на втората част за втори жълт картон.

Норвежкият Розенборг победи с 2:1 Копенхаген. Иверсен и Хенриксен изведоха домакините до преднина от два гола, но в заключителните минути на срещата Йеспер Гронкяер успя да осигури важния гол на чужд терен за гостуващия тим.