2. Славия
  3. Отменен гол, червен картон и 0:0 на Славия - Локо Пд (ВИДЕО)

Отменен гол, червен картон и 0:0 на Славия - Локо Пд (ВИДЕО)

Пловдивчани записаха първо равенство в контролите

Локомотив (Пловдив) записа първо равенство в контролите. "Черно-белите" направиха 0:0 със Славия в Рилци. Това бе общо четвърта проверка за възпитаниците на треньора Александър Тунчев. Преди това пловдивчани победиха с 3:1 Септември (Симитли) и загубиха от Левски с 0:1 и от Берое с 1:2.

Първото добро положение за вицешампионите дойде в 21-ата минута. Бирсент Карагарен намери Димитър Илиев и капитанът пробва прехвърлящ удар, но вратарят на Славия улови топката.

Минута по-късно Георги Минчев бе изведен сам срещу вратаря на "белите". Последва силен удар от 20 метра, но покрай гредата в аут.

Четвърт час преди почивката имаше добра възможност и за Славия, на Илко Пиргов се намеси и спаси.

В 67-ата минута Локо бе много близо до откриване на резултата. Бирсент Карагарен бе изведен на отлична позиция и шутира. Вратарят на Славия спаси и последва нов изстрел на Конър Руан, но този път над напречната греда.

Пет минути по-късно Бирсент Карагарен проби по десния фланг и подаде към Лукас Салинас, който засече с крак, но отново в аут.

В 82-ата минута футболист на Славия прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В последната минута вратарят на Локомотив Кристиан Томов получи директен червен картон. Той излезе извън наказателното поле да пресече подаване, а съдията прецени, че е играл с ръка. На негово място на терена отново се появи Илко Пиргов, който доигра спаринга в даденото от рефера 3 минути допълнително време.

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?