3. 2:2 между Либия и Замбия в най-зрелищния мач за Купата на Африка до момента (снимки)

Мачът закъсня със 75 минути заради наводнен терен, но зарадва с 4 гола и обрати

Либия и Замбия не можаха да се победят в мач от група „А” на турнира за Купата на Африканските нации и завършиха при 2:2 в най-резултатния и зрелищен мач до момента.

Срещата закъсня с час и 15 минути заради наводнения терен в Бата, Екваториална Гвинея. Организаторите се постараха максимално и въпреки проливния дъжд, който се изля, теренът бе приведен в що-годе приличен вид за игра, макар на места да имаше огромни локви, които пречеха на играта на двата тима.

Либийците поведоха още в 5-ата минута. Ахмед Саад получи топката зад отбраната на Замбия и с хубав шут в десния ъгъл направи 1:0.

След половин час игра нападателят на швейцарския Йънг Бойс Емануел Маюка простреля вратаря на Либия Самир Абуд с воле отляво за 1:1.

Отново Ахмед Саад изведе либийците напред в началото на втората част. Саад се възползва от страхотна грешка в защитата на Замбия, която през целия мач се представяше много колебливо, и даде нова преднина на Либия – 2:1.

Само осем минути по-късно Крис Катонго пак възстанови статувкото за 2:2. Маюка пое на гърди в наказателното поле и със страхотна задна ножица намери Катонго на задната греда, а нападателят без да се бави засече с глава покрай вратаря и изравни.

Това е първа точка за Либия в групата и 4-та за Замбия. Замбийците са начело, следвани от домакина Екваториална Гвинея, който чака фаворита Сенегал в другия мач от втория кръг на груповата фаза.