3. Америка триумфира с шампионската титла в Мексико (ВИДЕО)

Америка триумфира с шампионската титла в Мексико (ВИДЕО)

Отборът на Америка победи Крус Асул с 4:2 след дузпи и спечели титлата в първенството на Мексико по футбол

Отборът на Америка победи Крус Асул с 4:2 след дузпи и спечели титлата в първенството на Мексико по футбол. Възпитаниците на Мигел Ерера спечелиха драматично с 2:1 в реванша, с което анулираха пасива си от 0:1 от първата среща. В шампионата не важи правилото за повече отбелязани голове на чужд терен и затова шампионът беше определен след изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Двубоят започна лошо за домакините, които още в 14-ата минута останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Хесус Молина. В 20-ата минута нещата се влошиха допълнително, след като Теофило Гутиерес изведе Крус Асул напред в резултата. Гостите изглеждаха сигурни победители, но две статични положения в края донесоха обрат. В 89-ата минута Акивалдо Москера изравни с глава след центриране от корнер. В третата минута на добавеното от съдията време след нов ъглов удар излезлият в противниковото наказателно поле вратар Мойсес Муньос засече с глава, след което топката се отклони от защитника на гостите Алехандро Кастро и влезе в мрежата.

В продълженията до нов гол не се стигна. При дузпите Муньос спаси удара на Хавиер Ороско, а Алехандро Кастро стреля над гредата и това донесе 11-ата титла за Америка, с което отборът се изравни с рекордьора по трофеи Гуадалахара.