3. Ангола и Мароко също не си вкараха

Ангола и Мароко също не си вкараха

Без гол в първия ден за Купата на Африка, всички отбори в Група "А" взеха по една точка

Ангола и Мароко направиха 0:0 във втория мач от първия ден на Купата на Африканските нации. Двата отбора повториха резултат от мача на откриването ЮАР – Кабо Верде. Така все още чакаме първия гол в турнира.

На стадион „FNB” в Йоаханесбург Мароко изигра по-добра първа част, а Ангола затвърди традицията да няма победа над този съперник на международната сцена.

Мароко остави извън турнира две от звездите на страната – Адел Таарабт и Маруан Шамак по решение на селекционера Рашид Тауси.
Двубоят започна в отлично темпо и Матеус пусна за Минго Биле, който стреля, но стражът на Мароко – Лмягри се хвърли и спаси.

Мароко отвърна с удар на Ел Ахмади от 20 метра, който бе отразен от Лама. Вратарят направи и втора добра намеса след хубав далечен шут на Ел Хамдауи, който играе за Фиорентина.

Мароко постепенно наложи своя стил на игра, но Ел Ахмади и Айсади от Ливърпул не бяха точни.

В края на полувремето играта замря, а Матеус опита да си изпроси дузпа за съприкосновение с Бенатиа, но справедливо не получи наказателен удар.

Веднага след почивката Ангола пропусна страхотен шанс. Вратарят Ламягри изпусна топката, Гилерме бе пред празна врата, но стреля неточно.

Звездата на Монпелие Юнес Белханда влезе като резерва за Мароко, въпреки че води важни преговори за трансфер във Фенербахче.

Амрабат центрира остро по земя, но нямаше кой да засече.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Манучо можеше да донесе победа на Ангола, но стреля неточно след грешка в защитата на противника.

Ангола имаше един последен шанс да вземе трите точки. Матеус центрира перфектно, Манучо плонжира, но не успя да засече точно и мачът завърши 0:0.

След първите мачове в Група „А” на Купата на Африка и 4-те отбора имат по една точка след две ремита по 0:0.

В следващите срещи ЮАР играе с Ангола, а Мароко с Кабо Верде.