3. Арсенал поведе колоната в Аржентина

Арсенал поведе колоната в Аржентина

Арсенал Саранди ппобеди Годой Крус с 1:0 у дома и изпревари поне временно Нюелс Олд Бойс

Арсенал победи гостуващия Годой Крус с 1:0 в изтеглена среща от деветия кръг на аржентинското футболно първенство. С успеха възпитаниците на Густаво Алфаро събраха 17 точки и се изкачиха на върха на временното класиране с по-добра голова разлика от Нюелс Олд Бойс, който в неделя приема Архентинос Хуниорс.

Рамиро Карера отбеляза единственото попадение на "Хулио Умберто Грондона" в 54-ата минути. Гостите завършиха мача с девет души на терена, след като Леонардо Сигали и Федерико Лертора порлучиха червени картони в последните шест минути на редовното време.

В друг изтеглен мач от кръга шампионът Велес Сарсфийлд завърши 0:0 при гостуването си на Естудиантес и заема седмото място в подреждането с 13 точки.