3. Арсенал си върна третото място в Аржентина

Арсенал си върна третото място в Аржентина

Расинг уволни треньора

Арсенал победи Колон с 1:0 като гост и се завърна на третото място в класирането на аржентинското първенство. Арсенал има 20 точки и изпревари Бока Хуниорс, който остана четвърти с 19 точки. Хулио Фурч вкара единствения гол за успеха на Арсенал в 77-а минута. В други срещи от кръга Химнасия-Ла Плата победи Велес с 2:1, Росарио надигра Ланус със същия резултата, а Годой Крус се наложи над Ол Бойс с 2:0.

Лидер в класирането остава Нюелс олд бойс с 23 точки, следван от Сан Лоренцо и Арсенал по 20. Ръководството на последния в таблицата Расинг Клуб освободи старши треньора Карлос Исчия. Наставникът напусна клуба след домакинската загуба с 0:1 от Атлетико Рафаел през уикенда. Така Расинг ще търси трети треньор от началото на сезона, след като в начало на поста бе Луис Субелдия, който през август бе сменен от Исчия. Расинг все още няма победа след първите 10 кръга на шампионата и е на последно място с 2 точки.