3. Атлетико Минейро се класира за полуфинал в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Атлетико Минейро се класира за полуфинал в Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Бразилският тим ще играе на полуфиналите на надпреварата след драматичен реванш срещу мексиканския Тихуана

Отборът на Атлетико Минейро се класира за полуфинал в турнира Копа Либертадорес, след като за втори път завърши наравно с мексиканския Тихуана, но този път 1:1 на собствен терен. Така след 2:2 в първата среща в Мексико и общ резултат 3:3, отборът на Роналдиньо попада във фазата на най-силните четири състава в турнира.

Мачът можеше да има и съвсем друг завършек, но във 2-ата минута на добавеното време колумбиецът Дуевиер Риаскос пропусна дузпа. Иначе той даде аванс на своите в 25-ата минута с красиво воле, посрещайки центриране на защитника Хуан Карлос Нунес отдясно.

Пет минути преди края на първото полувреме домакините изравниха чрез защитника Ревер, който засече с глава центриране на Роналдиньо от фаул.

Драмата настъпи в добавеното време, когато уругваецът Пабло Агияр нахлу в наказателното поле, а авторът на гола за домакините Ревер го свали с ръце. Съдията отсъди дузпа, но вратарят на Атлетико Минейро Виктор, спаси удара на Риаскоc с левия си крак.

В края на мача Ревер беше изгонен заради протести срещу поредица съдийски отсъждания. Иначе две минути преди 90-ата минута и домакините можеха да си осигурят спокойствие, но вратарят на Тихуана Сирило Сауседо отрази диагонален удар на Луан.

При това положение вече е ясна и схемата за полуфиналите. Атлетико Минейро играе с аржентинския Нюелс Олд Бойс и е домакин в първия мач, а другата двойка е Индепендиенте (Санта Фе, Колумбия) - Олимпия (Асунсион, Парагвай).