3. Атлетико Минейро спечели само точка в Парагвай (ВИДЕО)

Атлетико Минейро спечели само точка в Парагвай (ВИДЕО)

Това изкачи "трикольорите" на второ място в класирането, като те изпревариха Индепендиенте СФ

Парагвайският Насионал, първенец от местната Апертура за 2013 година, спечели точка от защитаващия титлата си Атлетико Минейро в мач от третия рунд на четвърта група в южноамериканския футболен турнир Копа Либертадорес. Това изкачи "трикольорите" на второ място в класирането, като те изпревариха Индепендиенте СФ.

Колумбийците загубиха с 1:2 от венецуелския Самора. Атлетико, с легендарния Роналдиньо в състава си, допусна ранен гол на Маркос Мелгарехо, но съумя да стигне до пълен обрат до края на първото полувреме.

Бившият халф на Пари Сен Жермен, Барселона и Милан асистира на Жосуе за равенство в 22-та минута, като само пет по-късно Жо, преминал през Манчестър Сити и Евертън, покачи на 2:1 в полза на бразилците.

Атлетико заигра по-спокойно след двата гола, но Насионал преследваше равенството до самия край на срещата и успя да го постигне в 87-та минута. Тогава Силвио Торалес беше точен за крайното 2:2 от дузпа. Атлетико остава лидер в класирането с актив от седем точки и три повече от Насионал.

Другите бразилски тимове също не успяха да спечелят срещите си в сряда вечер. Ботафого загуби с 1:2 като гост на Индепендиенте дел Вале в Еквадор, докато Фламенго спечели само точка при равенство 2:2 срещу боливийския Боливар у дома.

Меси: Първата цел е изпълнена