3. Австралия погреба Узбекистан и се класира за финала за Купата на Азия

Австралия погреба Узбекистан и се класира за финала за Купата на Азия

Кенгурата размазаха узбеките с 6:0

Австралия и Япония ще си оспорват трофея от турнира за Купата на Азия, след като англоговорящият тим съсипа с 6:0 Узбекистан в 1/2 - финален двубой. Хари Кюъл (5), Огненовски (34), Карни (65), Емертън (74), МакКай (82) и Крус (83) оползотвориха превъзходството на "кенгурата". Така абсурдно неазиатски отбор може да отмъкне Купата на Азия, която тази година се провежда в Катар.

Още в четвъртата минута австралийците стигнаха до голов аванс. Тим Кейхил финтира с класа и подаде към Хари Кюъл, който с хубав нисък удар по диагонала матира стража на узбеките. "Белите" от Азия създадоха най-интересното си положение преди почивката с искане за дузпа, което съдията не удовлетвори. В 31-вата минута Карни опита технично да прехвърли стража на узбеките при хубаво положение. Грешка в защитата на азиатците при центриране от фаул позволи на Саша Огненовски да вкара за 2:0.

След почивката австралийците смазаха своя съперник, който игра трагично в защита.  Двама срещу един не успяха да вкарат в 58-ата минута, но в 65-ата Карни не прости разсеяната игра за класическо изражение. Две минути по-късно Бакаев получи втори жълт картон и Узбекистан рухна. В 74-тата минута Емертън се разписа за 4:0. Само в рамките на 40-ина секунди между 82-рата и 83-тата минута Узбекистан допусна нови два гола, като вторият бе изцяло заслуга на вратаря.

Така на 29 фервуари Австралия излиза в първи свой финал за Купата на Азия, където ги чака Япония. Узбекистан, който направи историческо класиране, ще оспорва третото място с тима на Южна Корея ден по-рано.