3. Австралия се развихри с 4 гола в мрежата на Оман (ВИДЕО)

Австралия се развихри с 4 гола в мрежата на Оман (ВИДЕО)

"Кенгурата" се класираха на 1/4-финалите заедно с Южна Корея

Австралия постигна втора убедителна победа в група А на турнира за Купата на Азия и заедно с Република Корея си осигури участие на четвъртфиналите. Днес австралийците размазаха състава на Оман с 4:0, но освен това показаха и много по-качествена игра в сравнение с мача срещу Кувейт.

Република Корея записа втора пестелива победа с 1:0- този път над Кувейт, и също върви напред. Кувейт и Оман в последната среща един срещу друг ще спорят пък за първа победа.

Домакините от Австралия поведоха в 27-ата минута, след като Мат Маккей се разписа с глава. Той засече от близко разстояние центриране от дясно на Трент Сейнсбъри. Само три минути по-късно нападателят на Байер (Леверкузен) Роби Крузе удвои. Той получи на скорост пас от Масимо Луонго, излезе сам срещу вратаря Ал Хабси и с нисък, но силен удар прати топката в мрежата.

В добавеното време на първото полувреме съдията от Япония Рюджи Сато отсъди дузпа като отмени гол след атака отдясно. Ветеранът Марк Милигън не сбърка и от бялата точка направи 3:0.

В 70-ата минута се разписа и Томи Юрич, който получи отлично подаване на от Матю Леки. Австралицийте направиха контра от ляво, Леки със силен спринт избяга от преследвача си и центрира с обратен фалц, но точно на крака на Юрич и нападателят на Уестърн Сидни не сбърка.