3. Белгия разби САЩ в голово шоу (ВИДЕО)

Белгия разби САЩ в голово шоу (ВИДЕО)

Резервата Кристиан Бентеке вкара два гола за убедителната победа на Белгия с 4:2

Резервата Кристиан Бентеке вкара два гола за убедителната победа на Белгия с 4:2 над САЩ в контрола, играна в Кливланд. Мачът беше отлична подготовка за двата отбора преди важните световни квалификации, които им предстоят. "Червените дяволи" излизат срещу Сърбия на 7 юни, а американците имат три мача следващия месец по пътя към Мондиал 2014.

Гостите поведоха още в началото, когато Тим Хауърд плонжира в краката на Ромелу Лукаку, но топката отиде в Кевин Миралас, който не сбърка. Тимът на Юрген Клинсман изравни в 22-ата минута след центриране на Брад Дейвис и гол с глава на Камерън.

През второто полувреме белгийците доминираха и заслужено стигнаха до успеха. Появилият се малко преди почивката Бентеке вкара за 2:1 след пас на Кевин де Брюин, а Маруан Фелаини вкара трети гол след центриране от корнер и удар с глава. До края Бентеке се разписа още веднъж за Белгия, а Клинт Демпси от дузпа направи загубата на домакините по-почетна.