3. Бивш нападател на Манчестър Юнайтед поведе Ангола към победа

Бивш нападател на Манчестър Юнайтед поведе Ангола към победа

Манучо вкара красив победен гол за 2:1 над Буркина Фасо за Купата на Африканските нации

Ангола започна с трудна победа с 2:1 над Буркина Фасо участието си в Купата на Африканските нации. Двата тима изиграха първия си мач от Група „Б” на турнира, където по-рано днес Кот д’Ивоар спечели с 1:0 срещу Судан. Първото полувреме мина без попадения, но през втората част двата тима се отпушиха. Матеус даде аванс на Ангола, но Ален Траоре изравни преди Манучо да забие победния гол за Ангола.

Джонатан Питройпа бе най-опасният играч в редиците на Буркина Фасо, докато Жилберто и Фалвио бяха активни за Ангола. Питройпа пропиля най-чистото положение през първата част в 41-ата минута.

Атмосферата на „Естадио де Малабо” в столицата на Екваториална Гвинея бе отлична, а съоръжението се огласяше от звука на мощни вувузели.

Втората част почна отлично за Ангола. В 48-ата минута Матеус финтира чудесно Пол Колибали на десния фланг, а после със силен удар по диагонала матира Диаките за 0:1.

Треньорът Лито Видигал изглеждаше доволен от развоя на събитията, но неговите играчи се дръпнаха назад и позволиха на Буркина Фасо да изравни. Ален Траоре препарира вратаря Карлос от пряк свободен удар, а кълбото се оплете в долния десен ъгъл за 1:1.

Ангола взе победата след грешка на съперника при изнасянето на топката. Бившият играч на Манчестър Юнайтед Манучо спечели владението на кълбото, избяга от пазача си и падайки отправи страховит изстрел, който профуча в мрежата до дясната греда на Диаките за 1:2.

Ангола пак се върна назад след гола, но Дагано не можа с глава да изравни след центриране на Каборе. После самият Дагано изпусна последния шанс в мача и Ангола отдъхна при полседния съдийски сигнал, дошъл при 1:2.