3. Бившият шеф на футбола в ЮАР е изправен пред тежко наказание

Бившият шеф на футбола в ЮАР е изправен пред тежко наказание

Кирстен Нематандани е обвинен в прекрачване на етичния кодекс и участие в уреждането на изхода от контролни мачове

Следователите от Международната футболна асоциация (ФИФА) предложиха поне 6-годишно наказание и глоба в размер на 10 хиляди швейцарски франка за бившия президент на Футболната федерация на Република Южна Африка - Кирстен Нематандани, който е обвинен в прекрачване на етичния кодекс и участие в уреждането на изхода от контролни мачове преди световното първенство през 2010-а година Република Южна Африка започна финалната си серия от контроли на собствена земя на 24 май 2010 година срещу България, като в този мач голмайстор за родните национали за равенството 1:1 е Валери Божинов в 31-та минута.

Тази среща обаче едва ли е сред уредените при наличието на общо шест дузпи в контролите срещу Гватемала (5:0) и Колумбия (2:1) на 27 и 31 май. РЮА победи и Тайланд с 4:0. Следователите препоръчаха и доживотни наказания за бившия член на Футболната асоциация на Зимбабве - Джонатан Мусавенгана, както и селекционера на Того - Бана Чаниле. Документите вече са предадени на юридическото звено към ФИФА.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка