3. Бока Хуниорс поведе в Аржентина (ВИДЕО)

Бока Хуниорс поведе в Аржентина (ВИДЕО)

Ривър Плейт се изкачи на трето място с 18 точки след успеха над Сан Лоренсо

Бока Хуниорс победи домакина Уракан с 2:0 и с 20 точки оглави класирането след осмия кръг на аржентинското футболно първенство. Марсело Мели се разписа два пъти за "синьо-жълтите", които изпревариха с 2 точки досегашния водач Сан Лоренсо, загубил с 0:1 гостуването си на вицешампиона Ривър Плейт.

Двубоят беляза завръщането на Пабло Освалдо на "Томас Адолфо Дуко", където той започна кариерата си преди десет години във втора дивизия с Уракан, а след това едва на 19 години се премести в Италия и взе италианско гражданство. Освалдо не успя да се разпише, след като негов гол беше отменен заради засада, но даде страхотна асистенция за първото попадение на Мели в 25-ата минута. Бока реши всичко две минути преди края с нов точен изстрел на Мели.

Ривър Плейт се изкачи на трето място с 18 точки след успеха над Сан Лоренсо. Единственото попадение реализира Карлос Санчес четири минути след почивката. Доскорошният лидер Росарио Сентрал падна на четвърто място също с 18 точки, след като на три пъти пропиля по гол аванс и завърши 3:3 при гостуването си на Дефенса и Хустисия, с което записа трето поредно равенство.

Шампионът Расинг Клуб завърши 1:1 на терена на Естудиантес и изостава на седма позиция с 13 точки. Густаво Боу донесе равенството на гостите с точен удар в средата на второто полувреме.