3. Бока Хуниорс прекъсна черната си серия (ВИДЕО)

Бока Хуниорс прекъсна черната си серия (ВИДЕО)

Тимът спря поредица от 12 мача без победа в Аржентина

Бока Хуниорс прекъсна най-черната серия в клубната си история от 12 поредни мача без победа в аржентинското първенство след успех с 1:0 над гостуващия Колон.

Двубоят се игра пред празни трибуни на "Ла Бомбонера", тъй като "синьо-жълтите" изтърпяваха наказание заради изстъпленията на феновете си по време на голямото дерби срещу Ривър Плейт по-рано през месеца.

Хуан Мануел Мартинес отбеляза единствения гол в 48-ата минута след попадане на Лаутаро Акоста от дясно и донесе първа победа за тима след 100 дни прекъсване. Колон можеше да стигне до изравняване, но защитникът на домакините Клаудио Перес спаси сигурен гол, като изби с глава от голлинията.

Така Бока се изкачи на 17-о място с 13 точки след едва втората си победа в 14 кръга от шампионата "Торнео Финал". Лидерът Нюелс Олд Бойс направи грешна стъпка в борбата за титлата след 1:1 срещу домакина Килмес.

Нападателят Игнасио Скоко изведе гостите напред в деветата минута с десетия си гол за сезона, но след половин час игра пропусна да удвои от дузпа, спасена от вратаря Силвио Дулсич. Мигел Канео изравни три минути преди края за Килмес, който е шести с 21 точки.

Тимът на Херардо Мартино остана на върха с 29 точки, но вторият Ланус, който има 27 точки, може да го измести от първото място при успех над като гост Тигре в понеделник.

Шампионът Велес Сарсфийлд, който в сряда отпадна на осминафиналите в турнира за копа "Либертадорес" от Нюелс Олд Бойс, претърпя ново разочарование след 1:3 на терена на Годой Крус. Така домакините се изкачиха на четвърта позиция с 23 точки, докато Велес вече е предпоследен с 11 точки.