3. Бока Хуниорс продължи победната си серия в копа "Либертадорес" (ВИДЕО)

Бока Хуниорс продължи победната си серия в копа "Либертадорес" (ВИДЕО)

Аржeнтинският футболен гранд се наложи с 3:0 при гостуването на уругвайския Уондърърс

Бока Хуниорс продължи победната си серия в турнира за Купа Либертадорес. Аржeнтинският футболен гранд се наложи с 3:0 при гостуването на уругвайския Уондърърс и с пълен актив от 15 точки след пет изиграни мача води уверено в пета група и вече си осигури място в следващата фаза на най-престижния южноамерикански клубен турнир.

Джонатан Кайери се разписа по веднъж в началото на двете полувремена, а Фабиан Монсон оформи успеха на "синьо-жълтите" от фаул четвърт час преди края. Уондърърс падна на трето място преди последните срещи от групата със 7 точки, но с по-слаба голова разлика от чилийския Палестино.

Колумбийският Атлетико Насионал постигна ценна победа с 1:0 като гост на аржентинския Естудиантес и оглави подреждането в седма група с 8 точки. Единственото попадение реализира в 37-ата минута Юлиан Мехия, чийто удар от дистанция се отклони от бранител на домакините и прехвърли вратаря Иларио Наваро. Естудиантес имаше превъзходство, но стражът на гостите Камило Варгас направи страхотен мач и завърши с девет спасявания.

В другата среща от групата парагвайският Либертад стигна само до 1:1 при домакинството си на еквадорския Барселона Гуаякил, който взе първа точка в кампанията. Либертад е втори в подреждането с 8 точки, пред Естудиантес със 7 Бразилският Атлетико Минейро победи гостуващия колумбийски Санта Фе с 2:0 и с 6 точки се изравни със съперника на второто място в първа група след четвъртия кръг. Лидер е чилийският Коло Коло с 9 точки.