3. Бока Хуниорс с домакинско реми срещу Химнасия Ла Плата (ВИДЕО)

Бока Хуниорс с домакинско реми срещу Химнасия Ла Плата (ВИДЕО)

Шампионът на Апертура ще бъде определен идната неделя

Бока Хуниорс завърши наравно 1:1 у дома срещу Химнасия Ла Плата в мач от последния 19-ия кръг от аржентинския шампионат Апертура. В началото на двубоя Франко Мусис откри резултата в полза на гостите, но след почивката Емануел Гилиоти изравни и донесе точката за Бока. Двубоят на стадион "Ла Бомбонера" нямаше значение за домакините, които вече бяха изгубили шансовете си да спечелят титлата.

Шампионът от първата част в първенството ще бъде определен следващата неделя. Тогава един срещу друг ще играят претендентите за първото място Нюелс Олд Бойс срещу Ланус, както и Велес Сарсфийлд срещу Сан Лоренсо. До момента лидер е Сан Лоренсо с 32 точки, а другите три тима (Нюелс, Ланус и Велес) имат по 30 точки. Бока Хуниорс завърши с 29 точки на седмата позиция. Ривър Плейт направи равенство 1:1 навън срещу Килмес и е на 16-о място с 21 точки. Расинг Клуб победи с 2:0 у дома състава на Годои Крус.