3. Бока Хуниорс се изкачи на върха след победа срещу Естудиантес

Бока Хуниорс се изкачи на върха след победа срещу Естудиантес

Сан Лоренсо загуби с 0:2 у дома от Велес в мач без публика

Сантяго Силва, Пабло Ледесма и Пабло Моуше се разписаха за победата на Бока Хуниорс с 3:0 като гост на Естудиантес в среща от аржентинския шампионат Клаусура.

Успехът в дербито на осмия кръг изкачи "синьо-жълтите" на върха в класирането с актив от 17 точки. Още в осмата минута Силва реализира първия си гол с екипа на Бока и даде аванс на гостите на стадиона в Ла Плата. До момента привлеченият от Фиорентина нападател има осем мач с екипа на столичния гранд.

След точно 24 минути игра Ледесма направи резултата 2:0 в полза на Бока Хуниорс. Само 11 по-късно удар на завърналия се след лечение на контузия капитан на домакините Хуан Себастиан Верон срещна гредата на вратата на гостите. Пабло Моуше оформи крайното 3:0 в полза на Бока в средата на второто полувреме и осигури първото място на отбора в Клаусура.

След това поражение Естудиантес остава на шесто място в подреждането с актив от 15 точки. Нюелс Олд Бойс победи с 2:0 като домакин срещу Расинг в другия най-интересен мач от кръга. Домакините спечелиха своя четвърти пореден двубой и са на второ място в класирането с 16 точки.

Сан Лоренсо загуби с 0:2 у дома от Велес в мач, който се игра без публика. Причина за липсата на запалянковци е наказанието, което изтърпява Сан Лоренсо. То е наложено заради хулигански прояви на публиката на отбора.