3. Бока надхитри шампиона Коринтианс с 1:0 в Копа Либертадорес

Бока надхитри шампиона Коринтианс с 1:0 в Копа Либертадорес

Тийнейджърът Николас Бланди вкара победния гол в първия осминафинал

Бока Хуниорс постигна победа с 1:0 над актуалния първенец в Копа Либертадорес Коринтианс в първи осминафинал. Домакините играха без талисмана си и плеймейкър Хуан Роман Рикелме, но стигнаха до победата с гол на тийнейджъра Николас Бланди в 59-ата минута. Бланди беше най-съобразителен при меле и от два метра прати топката в мрежата.

Бока изпитва сериозни проблеми в местното първенство и явно беше подценен от бразилците. Веднага след гола световните клубни шампиони вдигнаха оборотите и на два пъти се наложи вратарят Агустин Орион да запазва резултата с отлични спасявания на удари на Ромариньо в 63-ата минута и на Пауло Гереро в 69-ата. При една ситуация пред другата врата 8 минути преди края Пабло Ледесма прати топката за втори път в мрежата на Коринтианс, но съдията свирна засада.

Без наказания за 6 мача треньор Вандерлей Люксембурго Гремио спечели с 2:1 срещу Санта Фе (Колумбия). Едуардо Варгас откри резултата за домакините с глава, засичайки центриране на Алекс Телеш. През второто полувреме гостите изравниха от дузпа, отсъдена за нарушение на защитника Крис срещу Джеферсон Куиро. От 11-те метра се разписа Омар Перес, който малко по-късно можеше и да изведе Санта Фе напред, но ударът му се отби в гредата и излезе в аут. Фернандо осигури успеха за Гремио 10 минути преди края с удар по земята от 25 метра.