3. Бока покори Аржентинта за 24-и път (видео)

Бока покори Аржентинта за 24-и път (видео)

Бока Хуниорс си гарантира титлата в шампионата "Апертура" след победа над Банфилд с 3:0 в среща от 17-ия кръг на аржентинското първенство.

Бока Хуниорс си гарантира титлата в шампионата "Апертура" след победа над Банфилд с 3:0 в среща от 17-ия кръг на аржентинското първенство.

Два кръга преди края на шампионата Бока е недостижим на върха с 39 точки, 11 повече от втория Расинг Клуб. Титлата е 24-а в историята на най-популярния аржентински клуб Бока Хуниорс и първа от три години насам.

Нападателят Дарио Квитанич вкара два гола през първата част за успеха над Банфилд. Халфът Дарио Риверо добави трето попадение в началото на втората част и накара феновете на "Бомбонера" да празнуват далеч преди последния съдийски сигнал.

Капитанът на Бока Хуан Роман Рикелме, който повече от месец лекуваше контузия, се появи в игра през второто полувреме и се включи в празненствата на терена и по трибуните след последния съдийски сигнал. "Обещах титла на феновете и удържах на думата си", коментира Рикелме след мача.

С този успех Бока продължи серията си от 27 мача без загуба.

Расинг Клуб победи с 2:0 като гост Колон и ще продължи борбата за второто място. Расинг е втори с точка повече от третия Тигре и две пред Атлетико Рафаела.