3. Бока с геройски обрат за 2:2 срещу Ривър в "Суперкласико" (+ВИДЕО)

Бока с геройски обрат за 2:2 срещу Ривър в "Суперкласико" (+ВИДЕО)

20 минути преди края Бока губеше с 0:2, но намери сили за точка в голямото дерби

Бока Хуниорс вкара късен гол за 2:2, с който измъкна точка от гостуването на Ривър Плейт в аржентинското „Суперкласико” от 12-ия кръг на аржентинската Апертура.

Ривър поведе още във втората минута. Леонардо Понцио изпълни пряк свободен удар отляво на вратата, но след невероятна грешка на вратаря на Бока Агустин Ореон топката влезе директно в левия ъгъл за 1:0.

Стадион „Монументал” избухна за втори път в 70-ата минута. Карлос Санчес изведе Родриго Мора, който заобиколи вратаря Ореон и от малък ъгъл високо прати в мрежата въпреки намесата на двама бранители за 2:0.

Изглеждаше, че Бока ще загуби мача, но гостите не се бяха предали и направиха страхотен мини-обрат.

Меркадо направи нарушение и съдията даде дузпа за гостите,  а Сантяго Силва уверено разстреля Бароверо за 2:1 в 76-ата минута.

Драмата дойде в първата минута на добавеното време. Сантяго Силва опита да овладее силно центриране, но се получи пас за Валтер Ервити, който хитро от воле пусна под вратаря за крайното 2:2.

Бока Хуниорс е пети в Апертура с 19 точки, на 7 зад лидера Нюелс Олд Бойс. Ривър Плейт е 10-ти с 16 пункта.