3. Бока се клати на върха

Бока се клати на върха

Бока има 21 точки от 11 кръга, но може да бъде изместен от върха от Нюуелс олд бойс, който е на една точка и тази вечер играе с Арсенал

Шампионът Бока Хуниорс запази лидерската позиция в аржентинското първенство "Клаусура" след равенството 1:1 с Белграно. Бока има 21 точки от 11 кръга, но може да бъде изместен от върха от Нюуелс олд бойс, който е на една точка и тази вечер играе с Арсенал.

Белграно поведе с гол на Матиас Хименес в 23-а минута, но Валтер Ервити изравни малко след почивката за Бока. Другият гранд Ривър Плейт, който този сезон за първи път в историята си се подвизава във втора дивизия, постигна важна победа над Институто в битката за завръщане в елита.

Пред 55 000 зрители на стадион Монументал Ривър стигна до минимален успех с 1:0 след гол на бившия френски национал Давид Трезеге. Така Ривър Плейт скъси разликата до лидера Институто само на точка.