3. Боливия изненада Еквадор с 3:2 (ВИДЕО)

Боливия изненада Еквадор с 3:2 (ВИДЕО)

Боливийците вкараха и трите си гола до почивката, но трепериха в края

Боливия изненадващо победи Еквадор с 3:2 в Група А на Копа Америка и заби еквадорците на дъното в групата след вторите мачове.

Едва под 6 000 зрители на стадиона във Валпараисо, Чили, станаха свидетели на истинско голово шоу през първата част, когато боливийците шокираха съперника с три гола. И двата отбора не успяха да се разпишат на старта на турнира, но днес бе различно.

В 5-ата минута Смедберг-Даленс центрира от корнер за Боливия и централният бранител Роналд Ралдес бе оставен напълно сам да се разпише с глава отблизо за 1:0.

Еквадорците сбъркаха пред собственото наказателното поле и Марсело Морено заложи топката за Смедберг-Даленс, а бившият юношески национал на Швеция красиво оплете в долния десен ъгъл с фалцов удар от 20-ина метра – 2:0. Това беше първи гол на халфа за националния отбор в едва четвъртия му мач.

Нападателят на Уест Хем Енер Валенсия спечели корнер и след неговото изпълнение бе задържан за фланелката в наказателното поле и спечели дузпа. Звездата от Висшата лига вкара от бялата точка, но съдията го накара да изпълнява втори път и вратарят Кинонес този път отрази удара от 11-те метра за жалост на еквадорците.

Шокът за тях стана пълен преди почивката. Дамиан Лисио находчиво тръгна за една топка в наказателното поле и Фриксон Ерасо необмислено вдигна високо крак в опит да изчисти – дузпа и за Боливия. Деветката Марсело Морено стреля силно в левия ъгъл за 3:0.

Втората част стартира с искра надежда за Еквадор. Джеферсон Монтеро от Суонзи се освободи от двама и подаде успоредно на голлинията за свободния Енер Валенсия, който лесно търкули в мрежата за 3:1.

9 минути преди края Милър Боланьос заби страхотна тупалка извън наказателното поле под гредата за 3:2 и Еквадор имаше реални надежди да изкопчи поне точка.

Халфът на ПАОК Кристиян Нобоа можеше наистина да го стори, но негов далечен удар срещна напречната греда и Боливия все пак спечели.

В класирането домакинът Чили и Боливия водят с по 4 точки, Мексико има две, а Еквадор е без актив и е близо до напускане на турнира рано-рано. В последните мачове Мексико играе с Еквадор, а Чили среща Боливия в битка на лидерите.