3. Ботафого оглави таблицата в Бразилия след екшън и 3:3 у дома (ВИДЕО)

Ботафого оглави таблицата в Бразилия след екшън и 3:3 у дома (ВИДЕО)

Крузейро сдаде върха след загуба с 1:3 от Гремио

Ботафого оглави еднолично класирането в бразилското футболно първенство, въпреки разочароващо домакинско равенство 3:3 срещу Интернасионал в мача от 14-ия кръг на шампионата.

Възпитаниците на Освалдо де Оливейра събраха 26 точки и изпревариха с точка Крузейро, който вчера загуби с 1:3 гостуването си на Гремио.

Ботафого се виждаше победител в мача на "Маракана", но гостите стигнаха до равенство в четвъртата минута на добавеното време с гол на Фабрисио.

Витиньо изведе домакините напред с гол с десетата минута след асистенция на Кларенс Сеедорф. Интернасионал обърна още до почивката с два гола за една минута на Игнасио Скоко.

Сеедорф изравни от дузпа в 65-ата минута, а четвърт час преди края Витиньо с втория си гол даде преднина на Ботафого, която беше загубена в самия край.

Шесткратният шампион Сао Пауло претърпя ново разочарование. Отборът на Пауло Аутуори стигна само до 1:1 срещу гостуващия Атлетико Паранаензе. Така домакините записаха 11-и пореден мач без успех в шампионата и останаха на предпоследната позиция с 10 точки.

Родриго Кайо откри за Сао Пауло в 18-ата минута, но Пауло Байер изравни от дузпа девет минути преди почивката. Гостите записаха шести пореден мач без поражение и се изкачиха на осмо място с 21 точки.