3. Ботафого се класира на полуфинал за таса Рио (видео)

Ботафого се класира на полуфинал за таса Рио (видео)

Уругвайският нападател Себастиан Абреу вкара гол, а аржентинецът Херман Ерера добави още два за победата на Ботафого с 3:1 над Фрибургензе, с което отборът им се класира на полуфинал за таса Рио.

Уругвайският нападател Себастиан Абреу вкара гол, а аржентинецът Херман Ерера добави още два за победата на Ботафого с 3:1 над Фрибургензе, с което отборът им се класира на полуфинал за таса Рио. Фламенго също успя да си спечели място във втория етап на шампионата, след като Роналдиньо вкара в последните минути от дузпа за победа с 2:1 срещу Васко да Гама. Положението за дузпата беше дълго оспорвано от футболистите на загубилия тим, докато феновете потрошиха почти целия сектор на стадион "Енженао".

Абреу откри резултата за Ботафого в 35-та минута с удар в близост до точката за дузпа, след като защитата на Фрибургензе не успя да изчисти топката. Ерера вкара вториягол в 82-та минута, а пет по-късно добави още един. "Това трябва да ни донесе допълнителна увереност. Все още не сме губили мач и определено правим правилното нещо", заяви Ерера след мача.