3. Бразилия не можа да ознаменува своя мач №1000 с победа (видео)

Бразилия не можа да ознаменува своя мач №1000 с победа (видео)

Контролата с Колумбия приключи при 1:1, Неймар вкара гол и изпорти дузпа

Националните отбори на Бразилия и Колумбия не се победиха и завършиха наравно 1:1 в контрола, играна в Ню Джърси. Двубоят бе под №1000 за "селесао", но тимът не можа да постигне успех, тъй като Фалкао и компания се представиха страхотно срещу именития си съперник и дори заслужаваха да мача.

През първата част колумбийците наложиха натиск и успяха заслужено да открият резултата в 43-ата минута. Точен бе Куадрадо. След почивката Бразилия показа по-добра игра и съумя да стигне до изравнително попадение, което бе дело на Неймар и падна в 63-ата минута.

В края на мача един от най-големите таланти в световния футбол, играещ извън границите на Европа, можеше да донесе и успех за тима си, но пропусна от дузпа. Преди това колумбийските футболисти протестираха срещу отсъждането на нарушението, тъй като бяха на мнение, че крайният бранител на испанския Барселона Дани Алвеш е симулирал.

Така Колумбия спря серията си от четири последователни победи, но въпреки това остави добри впечатления с играта си, докато Бразилия остана без загуба в седем двубоя, ала пред наставник на тима Мано Менезес стоят доста въпросителни преди домакинството на световното първенство през 2014 година.