3. Бразилия спечели след дузпи „Суперкласико” (видео)

Бразилия спечели след дузпи „Суперкласико” (видео)

Аржентина спечели втория мач с 2:1, но „златистите” вдигнаха купата насред „Бонбонера”

Бразилия спечели трофея „Суперкласико на Америките", след като надви с дузпи Аржентина във втория мач. Редовното време на реванша завърши 2:1 за „гаучосите” и след като в първата “Селесао” надделя със същия резултат, се стигна до изпълнение на дузпи.

Там по-хладнокръвни бяха гостите, които се наложиха с 4:3 насред “Бонбонера” в Буенос Айрес и грабнаха трофея. Това бе исторически мач №1001 за петкратните световни шампиони.

Мачовете между двете национални селекции се изиграха единствено с играчи от местните първенства, но това не намали ентусиазма на феновете по трибуните.

Първият четвърт час от мача премина при предпазлива игра на съперниците. Едва в 29-ата минута дойде първата опасност и тя бе пред стража на домакините Аугусто Орион. Бразилците разиграха технично около пеналта и Фред стреля опасно. Вратарят обаче плонжира и изби в корнер.

В 33-ата минута Неймар бе изведен перфектно от Арука. Звездата на бразилския футбол овладя технично паса и прехвърли излезлия напред Орион, но прехвърли и вратата. След почивката нямаше промяна в подхода на двата съперника.

Мано Менензеш бе изградил здрава стена пред Кавалиери, опасностите пред когото на практика липсваха. Аржентинците пък изобщо не бързаха, а търпеливо чакаха своя шанс. И го дочакаха в 82-ата минута. Мартинес бе спънат от резервата Жеан и съдията Енрике Осес посочи бялата точка – дузпа.

Зад топката застана резервата Скоко, който на 27-годишна възраст направи дебют с фланелката на Аржентина, за да открие резултата. Едва 4 минути по-късно обаче Жан изравни, след като отправи силен удар към вратата на домакините, а Фред отклони топката и тя заблуди стража Агустин Орион - 1:1.

В последната минута Монтильо тръгна сам с дрибъл през трима бразилци, финтира ги и сервира топката на непокрития Скоко. Завършекът на нападателя беше смъртоносен – 2:1 за Аржентина. В първата среща Бразилия победи с 2:1 на "Естадио де Гояш" в Сера Дурада. По този начин общият резултат от двете срещи се изравни и дойде времето на дузпите.

При тях по-точни и по-съсредоточени обаче се оказаха бразилците, които в крайна сметка се окичиха с трофея „Суперкласико на Америките". Победното попадение от бялата точка реализира Неймар, който иначе беше активен преди почивката, но ще се запомни най-вече с точния си удар от дузпа за 4:3.