3. Бразилия стигна до труден успех в Австрия (ВИДЕО)

Бразилия стигна до труден успех в Австрия (ВИДЕО)

Давид Луис и Роберто Фирмино се разписаха за Селесао при победата с 2:1 на „Ернст Хапел”

Бразилия победи трудно Австрия с 2:1 в контрола, играна на стадион „Ернст Хапел”. Давид Луис (64’) и Роберто Фирмино (83’) отбелязаха головете за Селесао, а между тях Анди Вайман (75’) се разписа от дузпа.

Домакините започнаха по-активно двубоя и още в петата минута гол на Окотие бе отменен, след като нападателят вкара топката с ръка, за което получи и жълт картон.

Малко преди края на полувремето Давид Луис изпълни един от марковите си преки свободни удари, но шутът му мина малко над напречната греда.

20 минути след началото на втората част „Кариоките” успяха да поведат. Оскар центрира от корнер и Давид Луис с глава изведе Бразилия напред.

Марсел Колер направи някои промени в състава си, пускайки и Анди Вайман, което мигновено оказа влияние. Минута след като се появи на терена, нападателят на Астън Вила спечели дузпа за Австрия, след като бе повален в наказателното поле от Оскар. Зад топката застана Александър Драгович, който не сгреши от бялата точка.

Тимът на Дунга обаче успя да вземе победата с изключителен удар на резервата Роберто Фирмино от над 20 метра.