3. Бразилия удари Венецуела и излезе на първото място (ВИДЕО)

Бразилия удари Венецуела и излезе на първото място (ВИДЕО)

Аржентина загуби от Парагвай, Чили се наложи над Перу, а Уругвай и Колумбия стигнаха до равен

Уругвай и Колумбия завършиха при равенство в сблъсъка помежду си от 10-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка". Срещата бе изпъстрена с обрати и завърши при резултат 2:2.

Точни за Колумбия бяха Абел Агияр и Йери Мина. Кристиан Родригес и Луис Суарес се разписаха за урусите.

Уругвай е на второто място с 20 точки, докато Колумбия има 17 точки и запазва 4-ото си място в таблицата.

Чили победи с 2:1 Перу. Герой за домакините бе Артуро Видал, който вкара и двете попадения за своя тим в 10-ата и 85-ата минута. За гостите пък се разписа Едсон Флорес в 77-ата минута.

Така Чили взе вече има актив от 14 точки и остава на 7-ото място. Перу е с 8 точки на 8-ата позиция.

Бразилия се наложи с 2:0 над Венецуела в гостуването си. "Селесао" бяха без голямата си звезда Неймар, който е с травма след срещата с Боливия.

Точни бяха Габриел Жезус в 8-ата и Вилиан в 53-ата минути.

Срещата за кратко бе прекъсната в 74-ата минута, когато на стадиона имаше токов удар и спря осветлението.

С този успех Бразилия събра 21 точки и излезе начело в класирането. Венецуела пък остава на дъното на таблицата с едва две спечелени точки и без победа в актива си.

Аржентина допусна домакинска загуба с 0:1 от Парагвай. Денис Гонзалес се разписа още в 10-ата минута. Серхио Агуеро изпусна дузпа в началото на второто полувреме, а в 54-ата минута попадение на Маркос Рохо не бе зачетено заради нарушение в атака.

Аржентина остава с актив от 16 точки на 5-ото място във временното класиране. Парагвай пък се доближи само на точка от днешния си съперник.

Боливия и Еквадор завършиха при равенство 2:2. В този мач боливийците пропиляха аванс от 2 гола до почивката.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка