3. Бразилия защити титлата си на футзал

Бразилия защити титлата си на футзал

Бразилия защити титлата си на Световното първенство по футзал за мъже в Банкок (Тайланд). На финала "Селесао" се наложи драматично над Испания с 3:2 след продължение

Бразилия защити титлата си на Световното първенство по футзал за мъже в Банкок (Тайланд). На финала "Селесао" се наложи драматично над Испания с 3:2 след продължение. Нето вкара решаващото попадение само 19 секунди преди края на добавеното време. През първото полувреме на мача европейците имаха превъзходство, но пропуснаха няколко добри положения и до гол не се стигна.

Нето откри резултата в 25-ата минута, но с два бързи гола в средата на втората част в разстояние на 61 секунди на Торас и Айкардо испанците обърнаха до 2:1 в своя полза. Фалкао изравни 3:42 минути преди края на редовното време, а Нето с втория си гол в мача реши всичко в заключителните секунди на финала.