3. Бразилска класика за Япония в мача на откриването на Купата на Конфедерациите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гостите не успяха да затруднят "златистите" пред 70 хиляди зрители на националния стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия

Отборът на Бразилия взе първата си победа в турнира за Купата на Конфедерациите на своя земя. "Кариоките" надделяха с 3:0 над тима на Япония в мача на откриването на надпреварата. Головете за бъдещите домакини на Мондиал 2014 отбелязаха избрания впоследствие за играч на мача Неймар още в 3-та минута и Паулиньо 3 минути след началото на втората част.  Резервата Жо оформи крайното 3:0 в продължението.

Двубоят започна повече от час след официалната церемония по откриването на турнира, която представи 8-те страни, които ще преследват трофея. Преди началото реч произнесоха президентът на ФИФА Сеп Блатер и президентът на Бразилия Дилма Русеф. Те бяха изключително мощно освииркани от целия стадион по повод на протестите и постоянните подозрения за корупция при организацията на надпреварата, както и на Мондиал 2014.

Японците стояха добре на терена, но домакините сякаш не играха на пълни обороти. И още в 3-та минута Фред даде чудесна топка за новата звезда на Барселона Неймар, който от близо 25 метра със страхотен удар откри резултата, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кавашима.

В следващите няколко минути Кейсуке Хонда притисна защитата в жълто-синьо и бе близо до изравняване с удар от воле на далечната греда, но топката излезе в аут. Хонда бе един от най-активните за японците и до края на полувремето регистрира 2 точни изстрела от 3 опита.

В 15-та минута бижуто Неймар се нуждаеше от медицинска помощ, но се оказа, че може да продължи игра без проблем. Домакините демонстрираха красива, но и остра игра, затвърждавайки серията си от 30 поредни мача у дома без загуба.

В 43-та минута Фред беше изведен на чиста позиция в наказателното поле на "самураите", но ударът му по земя бе трудно отразен от Кавашима. В самото начало на втората част "златистите" удвоиха преднината си чрез Паулиньо, който получи в пеналта много точен пас от Дани Алвеш, след което овладя и вкара за 2:0.

В следващите минути статуквото не се промени особено, като гостите се опитваха да натискат, но трудно стигаха до вратата на Жулио Сезар. Около 15 минути преди края 190 милиона бразилци изтръпнаха след като Неймар пак се нуждаеше от медицинска помощ, но младокът се изправи и продължи.

В даденото от съдията Проенса продължение от 3 минути резервата Жо оформи класическата победа за своя тим след чудесен извеждащ пас на Оскар отляво.