3. Бразилските отбори без победа за Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Бразилските отбори без победа за Копа Либертадорес (ВИДЕО)

Роналдиньо пропусна дузпа за Атлетико Минейро

Роналдиньо пропусна една дузпа, но пък вкара друга и Атлетико Минейро завърши 1:1 на собствен терен с Насионал Асунсион в среща от 4-ия кръг на група 4 в турнира Копа Либертадорес. Въпреки пропуснатата победа бразилците водят в класирането с 8 точки, а Насионал е 2-и с 5.

Следват с по 4 точки колумбийският Индепендиенте (Санта Фе) и Самора (Венецуела). Първото изпълнение от бялата точка на Роналдиньо в 13-ата минута беше спасено от вратаря Инасио Дон. Пет минути по-късно бившият носител на наградата на ФИФА за футболист на годината получи втори шанс, който не пропусна. Но 8 минути преди края на първото полувреме Марко Риверос изравни за гостите от Парагвай с перфектно изпълнение на свободен удар.

В група 6 Гремио също остана непобеден, завършвайки 1:1 при гостуването си на аржентинския Нюелс Олд бойс. Нюелс, който миналата година стигна до полуфинал в турнира под ръководството на Херардо Мартино, два пъти удряше гредите до 78-ата минута, когато все пак стигна до гол. Макси Родригес най-накрая изведе домакините напред, но в 91-ата минута Родолфо смълча трибуните на стадион Марсело Биелса с изравнително попадение. Гремио води в групата с 8 точки пред Атлетико Насионал (Колумбия) със 7. Нюелс е с 5, а Насионал (Уругвай) на последното място с 1.

В група 7 Фламенго допълни деня на бразилските отбори без победа, след като отстъпи с 0:1 при визитата си на Боливар (Ла Пас) на 3600 метра надморска височина. За боливийците точен от дузпа още в 5-ата минута беше Хуан Карлос Аспе Хюстиниано, а така те взеха и първата си победа през сезона в турнира. Начело в групата е Леон (Мексико) със 7 точки, пред Емелек (Еквадор) с 6. Боливар има вече 5, а победителите от 1981-а година са последни с 4.

В другата среща Леон отнесе Емелек с 3:0 с головете на Матиас Бритос, Хосе Васкес от дузпа и на Карлос Пеня. Петкратният шампион в Копа Либертадорес Пенярол (Уругвай) вкара два гола в последните 20 минути на мача и стигна до успеха с 2:1 над Арсенал (Саранди, Аржентина) в мач от група 8.

В началото на второто полувреме гостите излязоха напред чрез Иван Марконе, а в 70-ата Луис Агияр от воле изравни. Девет минути по-късно Джонатан Родригес осигури пълния комплект точки за домакините. Арсенал е с 6, Пенярол е с 4, а на върха са мексиканците от Сантос Лагуна с 10.

Меси: Първата цел е изпълнена