3. Буркина Фасо с убедителен успех срещу Етиопия (ВИДЕО)

Буркина Фасо с убедителен успех срещу Етиопия (ВИДЕО)

Отборът на Буркина Фасо излезе начело в група „С” на турнира за Купата на Африканските нации, след като се наложи с убедителното 4:0 над Етиопия

Отборът на Буркина Фасо излезе начело в група „С” на турнира за Купата на Африканските нации, след като се наложи с убедителното 4:0 над Етиопия. Срещата се проведе на стадион „Мбомбела” в Нелспруйт, а след тази победа Буркина Фасо вече има актив от 4 пункта и излезе начело в групата. Етиопия остава на последната четвърта позиция с 1 точка.

По-рано днес в другия мач от групата настоящия шампион на Африка – Замбия, и Нигерия завършиха наравно – 1:1.

Иначе Буркина Фасо излезе с гол напред в мача срещу Етиопия в 34-ата минута след гол на Сибири Траоре.

В 60-ата минута вратарят на Буркина Фасо - Абдулай Сулама, получи директен червен картон, след като хвана топката извън наказателното поле.

Въпреки че остана с човек по-малко, в 74-ата минута Буркина Фасо достигна до второ попадение. Сибири Траоре отбеляза втория си гол в срещата, правейки резултата 2:0.

До края на двубоя Буркина Фасо отбеляза още две попадения. Джакариджа Коне бе точен за 3:0 в 79-ата минута, а Джонатан Питройпа оформи крайното 4:0 в 5-ата минута на добавеното време на двубоя.

В последния си мач от група „С” Буркина Фасо играе срещу Замбия, а Етиопия се изправя срещу Нигерия.