3. Чехия би Сан Марино със 7:0 и запази шансовете си за Мондиал 2010

Чехия би Сан Марино със 7:0 и запази шансовете си за Мондиал 2010

Милан Барош наниза 4 гола

Националният отбор на Чехия постигна очаквана победа със 7:0 над скромния тим на Сан Марино в световна квалификация от група 3 и запази макар и минималните си шансове за класиране на Световното първенство по футбол в ЮАР догодина. В герой за чехите се превърна нападателят на Галатасарай Милан Барош, който вкара 4 от попаденията.

Именно голмайсторът на Евро 2004 откри резултата в 28-та минута на срещата, след което вкара две попадения в последната минута на първата част, едно от които от дузпа, за 3:0 преди почивката. Сверкош направи 4:0 в 47-ата минута, преди Барош да вкара четвъртото си попадение в 66-ата минута. Томаш Нечид направи 6:0 в 86-ата минута, а крайното 7:0 оформи Сверкош в последната минута на мача. Гостите от Сан Марино останаха с човек по-малко на терена, след като Бачиочи получи втори жълт картон в 82-ата минута.

Така с тази победа Чехия събра актив от 12 точки от 8 мача и вече заема третото място в групата, на 2 точки от Северна Ирландия и на 4 от лидера Словакия, който има и мач по-малко. Полша също има 7 мача и изостава само на точка от Чехия. Сан Марино пък остава на последното място без спечелена точка от 9 мача и голова разлика 1:44.

Платини с революционно предложение: Да играем с по 10 души