3. Челси си поигра с Монтерей за 3:1 и лесно стигна финала в Япония (+ВИДЕО)

Челси си поигра с Монтерей за 3:1 и лесно стигна финала в Япония (+ВИДЕО)

Мата, Торес и автогол пратиха еврошампиона на финала в Световното клубно първенство срещу Коринтианс

Европейският шампион Челси победи мексиканския Монтерей с 3:1 и с лекота достигна финала на Световното клубно първенство в Япония. „Сините” имаха пълно надмощие във втория полуфинал.

Мата даде аванс на лондочани през първата част, а Торес и автогол в рамките на три минути след почивката решиха всичко. Де Нигрис вкара почетен гол в заключителните секунди за Монтерей.

На финала в неделя Челси ще играе с бразилския Коринтианс, който вчера победи Ал Ахли в първия полуфинал.

Рафаел Бенитес направи една интересна тактическа промяна. Давид Луис не бе в центъра на защитата, а започна в като опорен халф заедно с Джон Оби Микел. В защита Иванович застана до Кейхил, а Аспиликуета и Ашли Коул заеха фланговете. Напред Фернандо Торес водеше атаката, подпомаган от триото Мата – Азар – Оскар.

Преди мача очакванията бяха за 72 000 души по трибуните, но вместо това стадион „Нисан” в Йокохама остана полупразен с едва 36 648 зрители.

Това не смути Челси, който започна много силно мача. Еден Азар получи сам срещу вратаря в петата минута, но стреля покрай целта.
Давид Луис се справяше много добре като халф, а дори в далечна Япония феновете от Острова не забравиха в 16-ата минута да скандират
„Има само един Ди Матео” в подкрепа на вече бившия си мениджър.

Тези скандирания още не бяха утихнали, когато Челси поведе на терена след красива комбинация. Ашли Коул се включи в атака, направи красиво двойно подаване с Оскар, а после левият бек върна за Мата в наказателното поле и испанецът с прецизен удар с левия крак в близкия ъгъл направи 1:0.

Монтерей нямаше отговор за играта на съперника и само Хесус Корона в определени моменти печелеше своята персонална битка на фланга срещу Аспиликуета.

Втората част започна по перфектен начин за еврошампиона с два гола за три минути, които убиха интригата.

Секунди след почивката Азар надбяга защитник по левия фланг и върна за Торес, който финтира и стреля, топката се отби в защитник и спря в мрежата – 2:0. Това бе пети гол за Торес в последните три мача.

120 секунди по-късно Азар намери Мата, той реши да подава за Оскар на празна врата, но Чавес нелепо засече в собствената си врата за 3:0.

При този аванс Бенитес даде почивка на Давид Луис, Хуан Мата и Фернандо Торес.

Европейците доиграваха мача, а Монтерей търсеше неуспешен начин да наложи контрол над играта.

Все пак таранът на мексиканците Алдо Де Нигрис не се предаде до края и бе възнаграден. В 90-ата минута Де Нигрис се измъкна от засадата и от малък ъгъл преодоля Чех в далечния ъгъл за крайното 3:1.

Финалът между Челси и Коринтианс е в неделя от 12:30 часа българско време.