3. Черна гора победи "черните звезди" с дузпа от съблекалните (ВИДЕО)

Черна гора победи "черните звезди" с дузпа от съблекалните (ВИДЕО)

Черногоррците биха с 1:0 в Подгорица

Гол от съблекалните на Деян Дамянович бе достатъчна на Черна гора да победи Гана с 1:0 в приятелска среща, играна в Подгорица.  Още в 15-ата минута Давид Ади фаулира Кашалица в наказателното поле и Дамянович вкара от дузпата.

99 дни преди световното в Бразилия, „черните звезди” търсеха добър резултат, който да им даде увереност, но не го направиха.

Деян Дамянович прати вратаря Адам Квараси в грешния ъгъл и Черна гора поведе още във втората минута.

След малшанса в началото африканците заиграха по-добре и доминираха. Положенията дойдоха, но Ацу и Есиен бяха надиграни от вратаря Младен Божович.

В началото на втората част Черна гора изпусна да удвои. Първо претенции на домакините за втора дузпа за игра с ръка не бяха уважени, а Дамянович сам срещу вратаря би покрай гредата.

Влизането в игра на Кевин-Принс Боатенг и Асамоа Гиан не доведе до изравнителен гол. Халфът на Шалке пропусна половинчат шанс в края, когато стреля ниско, но Божович спаси.

Така четвъртфиналистите от Световното първенство в ЮАР през 2010-та загубиха в Подгорица.
Меси: Първата цел е изпълнена